Czy suszarka do rąk Starmix spełni Twoje oczekiwania?

Czy suszarka do rąk Starmix spełni Twoje oczekiwania?

suszarka do rąk starmixAutomatyczne suszarki do rąk, to jedno z największych osiągnięć naszej epoki. Wygodne, bezpieczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, pozwala skutecznie zastąpić klasyczne ręczniki papierowe, spotykany w tysiącach łazienek na całym świecie. Jeśli i ty planujesz wymianę dotychczasowego podajnika na ręczniki, na łatwą w obsłudze suszarkę elektryczną do rąk, mamy dla ciebie kilka cennych porad i wskazówek.

Gdzie można używać suszarki do rąk?

Praktycznie w każdym rodzaju toalet i łazienek – publicznych, jak i tych w domach prywatnych. Urządzenie ma postać niewielkich rozmiarów skrzynki, która jest montowana do ściany przy pomocy wkrętów w ilości sztuk 4. Do działania, suszarka do rąk Starmix wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej. Zależnie od posiadanego modelu, można tego dokonać poprzez wpięcie wtyczki do gniazdka lub podłączenie na stałe do przewodu instalacji. Oczywiście znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będą suszarki do rąk, które fabrycznie zostały wyposażone w przewód sieciowy.

Jak działa suszarka do rąk Starmix?

Zasada jej działania jest bardzo prosta. Pod plastikową lub metalową obudową znajduje się elektryczny silnik kondensatorowy o różnej mocy. Najczęściej można spotkać suszarki do rąk w przedziale mocy od 1400 do 2000 W. Silnik posiada wiele zabezpieczeń, jak na przykład bezpiecznik termiczny. Służy on do samoczynnego wyłączenia urządzenia i chroni przed przegrzaniem. W codziennym użytkowaniu pracą suszarki steruje specjalna fotokomórka. Jest ona umieszczona w dolnej części obudowy. Wykrywa ona ruch dłoni i dopiero wtedy włącza urządzenie jednorazowy cykl suszenia dłonie nie przekracza najczęściej 25 sekund. Niektóre modele suszarek mogą posiadać specjalna pokrętło, którym regulujemy długość suszenia, zależnie od mocy i własnego zapotrzebowania.

Różne rodzaje suszarek do rąk

W sprzedaży znajdziemy naprawdę duży wybór różnych suszarek do rąk, producentów polskich oraz zagranicznych. Nie brakuje wśród nich zarówno klasycznych suszarek z wylotem powietrza u dołu, jak również można zakupić nowoczesne suszarki do rąk, tak zwane kieszeniowe. Mają one zupełnie inną konstrukcję. Składają się z dwóch cześci, pomiędzy którymi znajduje się wolna przestrzeń na umieszczenie dłoni. Suszarki te działają w nieco inny sposób – nie chodzi w nich o to, aby wilgoć odparowała z dłoni, ale o to, aby mocny strumień powietrza strącił kropelki wody, pozostawiając dłonie idealnie suchymi. Zaletą takich suszarek jest to, że suszenie odbywa się zimnym powietrzem, nie doprowadzając do przesuszenia skóry. Dzięki temu nie robi się ona sucha, sztywna, pękająca i szorstka w dotyku.

Co powinna mieć dobra suszarka do rąk Starmix?

Przede wszystkim powinna posiadać trwałą obudowę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Dobrze, aby była to suszarka o dużej mocy – min. 1600 W oraz niewielkiej emosji hałasu. Dzięki temu korzystanie z niej jest znacznie przyjemniejsze. Dla zapewnienia jeszcze większej wygody, suszarka może posiadać dwie fotokomórki, a także możliwość samodzielnego regulowania długości suszenia rąk.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *