Jaki powinien być hotel przyjazny rodzinie?

Jaki powinien być hotel przyjazny rodzinie?

Jeśli zaczynamy organizować urlop, zamiast rozglądać się za pomysłami last minute do Bułgarii bądź Chorwacji, które i tak są drogie, zwróćmy uwagę na to, co może zaproponować nam nasza ojczyzna. Przypomnijmy sobie chociażby ładne krajobrazy górskie. Rozbudowa argroturystyki i rozliczne szlaki turystyczne sprawią, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Nie przypuszczam, że oprócz lazurowego morza i wylegiwania się na plaży, nic już dla nas nie istnieje. Jest duże grono entuzjastów górskich wspinaczek, wielbicieli zapierających oddech widoków roztaczających się z tatrzańskich szczytów.

Jednym z takich atrakcyjnych miejsc wartych wypoczynku są na pewno Gorce, innymi słowy pasmo gór usytuowane w Beskidach Zachodnich. Docierając po około 3 godzinach na najwyższy szczyt tych gór – Turbacz, czułam wyjątkową frajdę i mimo zmęczenia mogłam absolutnie upajać się wspaniałą panoramą Beskidu. Kocham pokonywać piesze szlaki Gorców. Uwielbiam także odwiedzać tutejsze miejscowości.

hotel przyjazny rodzinie
Hotel przyjazny rodzinie fot.1

Niedawno bawiłam w rewelacyjnym miejscu o wdzięcznej nazwie Górski Raj. Przyznam, że udane wakacje w górach z dzieckiem można zorganizować właśnie tutaj. To nie tylko zasługa wielu udogodnień, ale także uprzejmego personelu, który bardzo chce, żeby rodziny z pociechami odczuły pełen komfort. Do tego także gastronomiczna strona hotelu uwzględnia preferencje najmłodszych. Prócz normalnego menu, w karcie dań łatwo zidentyfikujemy menu dziecięce.

Hotel przyjazny rodzinie fot.2

Następnym atutem jest na pewno usytuowanie hotelu w centrum zadbanego ogrodu, z dala od hałasu cywilizacyjnego. Rozkoszna cisza, dźwięki przyrody, wspaniały zapach świerków motywują, żeby dłużej posiedzieć w przyhotelowej altanie lub na tarasie. Czy możemy chcieć czegoś więcej, aby w pełni wypocząć i zregenerować nasz organizm? Atrakcyjną alternatywą dla spędzających urlop w Koninkach jest perspektywa, że tak mało dzieli od Tatr. Wszyscy wybierający przytulny Górski Raj mogą udać się do Zakopanego, żeby nacieszyć oko ładnymi pejzażami na Podhale oraz główne pasma Tatr. Ponadto liczne szlaki pozwalają na wędrówki tak piesze jak i rowerowe.

Hotel przyjazny rodzinie fot.3

W sezoniem zimowym zaś znajdujące się w tej okolicy stoki narciarskie zapewniają zimowe szaleństwo wielbicielom nart itp. U samych stóp Gorców znajdują się dwa znane bazy noclegowe – Nowy Targ, w którego rejonie jest Gorczański Park Narodowy – utworzony w 1981 roku i obejmuje środkowe pasmo Gorców.
Warto napomknąć o miejscowym Gorczańskim Parku Narodowym, w którym mieszczą się wszystkie ważne wzniesienia gorczańskie takie jak m.in.: Jaworzyna Kamienicka, Gorc, Mostownica i przede wszystkim Turbacz.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *