Kilka zastosowań kamery samochodowej

Kilka zastosowań kamery samochodowej

Kamera samochodowa stała się bardzo popularnym gadżetem kierowców. Na początku trudno określić jakie urządzenie będzie tym idealnym i bezawaryjnym. Każda kamera jest zupełnie inna, dlatego warto wybierać ją indywidualnie. Warto wspomnieć, że kamery samochodowe kiedyś nie były tak ogólnodostępne. Były przede wszystkim większych rozmiarów i używane tylko przez służby mundurowe.

W kolejnych latach kiedy technologia zaczęła gwałtownie się rozwijać urządzenie zyskało mniejszy rozmiar oraz lepsze parametry.  Dziś kamery samochodowe są powszechnie stosowane przez kierowców, która może m.in. służyć do rozrywki. Wrzucanie filmików z podróży do internetu stało się nie tylko częste, ale także przypadkowych zdarzeń.

Kamera XBLITZ DUAL CORE fot.1

Jednym z takich jest z pewnością nagrane przez jednego z  kierowców nagranie wybuchu meteorytu nad Rosją. Wrzucając filmik do sieci musimy pamiętać o dwóch rzeczach a mianowicie, żeby nie było widać tablic rejestracyjnych oraz kierowcy pojazdu. Upubliczniając wizerunek kierowcy naruszamy prawo.
Dobrym zabezpieczeniem w sądzie w skutek wypadku drogowego jest posiadanie nagrania z kamery samochodowej takiego zdarzenia. Prawo w Polsce jest łamane niemal nagminnie. Nagranie z urządzenia w takim wypadku pozwoli określić kto jest sprawcą a kto ofiarą. Warto się zaopatrzyć w kamerę samochodową, która zarejestruje obraz z przodu jak i z tyłu.

Kamera XBLITZ DUAL CORE fot.2

Przykładem takiego urządzenia jest XBLITZ DUAL CORE dostępny na https://www.solve24.pl/xblitz-dual-core-16gb-gratis-rejestrator-jazdy-przod-tyl-p-2105.html. Kamera może także służyć jako narzędzie edukacyjne. Na nagraniu dobrze widać czy kierowca nie popełnia żadnych błędów oraz czy jeździ zgodnie z zasadami kodeksu drogowego. Służy też do potencjalnego odstraszenia złodzieja samochodu, chociaż w tym przypadku może być różnie.
Kierując się kilkoma parametrami można dobrać urządzenie, które spełnia nasze oczekiwania. Nie tylko można poczuć się pewnie na drodze, ale także bezpiecznie. Zabezpieczenie w postaci nagrania z kamery samochodowej nieco nas uspokaja. Zakupienie rejestratora to nie wszystko, dodatkowo trzeba go dobrze skonfigurować.

Comments are closed.